SPRING STORE

Dni stają się coraz dłuższe, temperatura powietrza rośnie, a przyroda budzi się do życia – wiosna w tym roku kazała długo na siebie czekać, ale wreszcie jest!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zimowym uśpieniu wszystkie organizmy budzą się do życia i zwiększają swoją aktywność. Wiosna stwarza najlepsze warunki, by zadbać o kondycję swoją i swojego pupila. Profesjonalne duety sportowe mają swój plan treningowy i zwykle nie brak im ani motywacji, ani inspiracji, ale co z opiekunami, którzy nie trenują zawodowo, a chcieliby  zacząć się ruszać? Oto kilka propozycji na sporty rekreacyjne z psem:

  • Dłuższe spacery z elementami szybkiego marszu i lekkiego truchtu na przemian;
  • DogTrekking –  od zwykłego spaceru różni się dystansem i tym, że pies przypięty jest do właściciela za pomocą specjalnego pasa biodrowego i amortyzowanej linki, a trasy to głównie naturalne ścieżki (bez asfaltu);
  • Biegasz – biegaj z psem! Pies to świetny kompan. Oboje szybko złapiecie bakcyla wspólnego biegania;

A co gdy pogodna nie dopisuje?

  • Trenuj w domu np. jogę lub wybierz się na FitPaws – ćwiczenia dla psa na piłkach z trenerem, które zwiększają świadomość ciała psa, wzmacniają mięśnie głębokie, uczą kontrolować stres.

Martwisz się, że Twój pies nie będzie chciał? Niepotrzebnie. Owszem, jeśli wcześniej nie trenowałeś z psem, to będzie to dla niego nowość, ale psy lubią wyzwania, są doskonałymi partnerami i szybko przyzwyczają się do porannych przebieżek czy popołudniowego pokonywania przeszkód i będą się ich domagały.

Pamiętaj, że intensywność ruchu zwiększamy systematycznie, a aktywność dobieramy do kondycji, zdrowia i umiejętności naszego psa.  Warto skonsultować swoje pomysły na aktywność z weterynarzem. Weź pod uwagę rasę i wiek Twojego psa.

Nie tylko w ciepłe czy upalnie dni, ale zawsze miej ze sobą wodę dla psa. Nie zapomnij też o jego właściwym odżywaniu. Dbaj o łapy.

 

Wiosna ma też swoje ciemne strony...

  • Linienie – to proces naturalnej wymiany sierści, bardzo uciążliwy dla opiekunów niezależnie od tego czy pies ma krótką czy długą sierść, no może wyjątkiem są psy, których okrywa zbliżona jest do włosów (np. yorki), co nie znaczy, że nie wymagają pielęgnacji. Nie unikniemy go, ale właściwa pielęgnacja pomoże nam nad procesem linienia zapanować. W okresie linienia warto wzmacniać skórę i okrywę włosową olejami, które zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, regularnie czesać. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, kosmetyków i suplementów polecanych w okresie linienia.
  • Kleszcze - są niewielkie, niebezpieczne, zdolne przeżyć bez jedzenia nawet kilka lat, atakują zarówno ludzi jak i zwierzęta, żywią się krwią i mogą przenosić niebezpieczne, śmiertelne choroby. Kleszcze nie skaczą z drzew, ale "polują" w trawach i krzakach, dlatego szczególnie narażone na ich atak są nasze pupile biegające po lasach, łąkach, buszujące w zaroślach. Niezwykle ważna jest profilaktyka i zabezpieczenie pupila przed kleszczami – bardzo popularne są długodziałające obroże biobójcze lub krople spot-on. Warto wyposażyć się także w pęsetkę do usuwania kleszczy, a także Cortex żel dezynfekujący, niezastąpiony przy ukąszeniach kleszczy i innych owadów oraz wszelkiego rodzaju zadrapaniach i skaleczeniach ➜ http://www.e-mordka.pl/dla-opiekuna/apteczka-pupila

Wiosna ma swoją tajemnicę… Dlaczego psy jedzą trawę?

Nie ma jednego wyjaśnienia tego zjawiska. Powodów może być kilka od zapędów behawioralnych po uzupełnienie niedoborów i oczyszczenie przewodu pokarmowego. Jedzenie traw przez psa nie jest niczym niepokojącym, warto jednak zadbać, o to by pies nie jadł trawy pryskanej pestycydami lub nawozami, a jeżeli pies obficie wymiotuje, zgłosić się do weterynarza.

 

Sprawdź produkty polecane wiosną: