szelki i uprzęże JULIUS-K9®

Kilkadziesiąt lat temu nie było wątpliwości co założyć zwierzakowi, ponieważ opcje ograniczały się do skórzanej lub łańcuszkowej obroży. Dziś jednak łatwo się zgubić, bo można wybierać nie tylko z kilku różnych obroży, ale także z rozmaitych szelek.
 
Do czego służą obroże i szelki dla psa?

Ogólną funkcją obroży jest powstrzymywanie psa w niespodziewanych sytuacjach, a także prowadzenie i kontrolowanie go na smyczy na krótkich dystansach, podczas których właściciel zwraca pełną uwagę na delikatną regulację i użytkowanie sprzętu oraz dobre samopoczucie psa.

W przypadku mniejszych psów, starszych i niektórych ras (np. typu bull), prowadzenie na obroży i smyczy w stresującym środowisku nie jest zalecane, chyba że noszenie szelek dla psa nie jest możliwe ze względów zdrowotnych.

Unikaj używania obroży w przypadku trudności w oddychaniu, noszenia na szyi lub podrażnienia skóry.

Szelki dla psa to element wyposażenia składający się z części pasów służących do prowadzenia, trzymania, podnoszenia i rozłożenia sił nacisku i ciągnięcia.

Chroni strefę piersiową psa podczas użytkowania i pozwala psu jak najbardziej swobodnie oddychać podczas psich sportów jak i codziennych spacerów.

Podstawową funkcją szelek dla psa jest zastąpienie obroży - szelki odciążają szyję psa i ułatwiają oddychanie, jednocześnie pozwalając właścicielowi kontrolować psa na optymalnym poziomie.