Akcesoria do pielęgnacji kota

Pod Twoim dachem zamieszkał kot? Bez względu na to, czy sprawujesz opiekę nad dachowcem, czy dzielisz mieszkanie z kotem rasowym, musisz należycie dbać o swojego pupila. To nieprawda, że kot zadba o siebie w każdym przypadku. Istnieje szereg sytuacji, które wymagają interwencji ze strony człowieka. Zobacz akcesoria do pielęgnacji kota, które znalazły się w asortymencie e-mordka i dodaj do swojego koszyka przynajmniej te najpotrzebniejsze gadżety.

Przydatne akcesoria do pielęgnacji kota

W jaki sposób możesz pomóc swojemu kotu w codziennej pielęgnacji? Wielu właścicieli po prostu pozwala zwierzętom samodzielnie dbać o stan swojego futerka. Rzeczywiście, koty, w przeciwieństwie do psów, bardzo często skrupulatnie czyszczą łapkami całe ciało. Nawet rasowi przedstawiciele gatunku nie wymagają zatem częstych kąpieli. Mimo wszystko istnieją akcesoria do pielęgnacji kota, w które powinien zaopatrzyć się każdy właściciel. Zależy Ci przecież na tym, by kot był czysty i zadbany, bo jest to członek rodziny, z którym dzielisz swoją codzienność. Jako że domowa aktywność kotów nie ogranicza się wyłącznie do podłogi, ale obejmuje również kanapy, łóżka, fotele, a nawet stoły, szczególną uwagę warto zwrócić na stan ich łap. Jeśli sprawujesz opiekę nad kotem wychodzącym, przy każdej wizycie w domu sprawdź, czy są one czyste. 

Jeżeli zależy Ci na odpowiedniej pielęgnacji kota – akcesoria od e-mordka pomogą Ci w wielu sytuacjach. Nasz asortyment usprawni nie tylko opiekę nad kocim futerkiem, lecz także niesienie pierwszej pomocy czy dbanie o higienę jamy ustnej.

Bandaż dla kota – profesjonalna pomoc w nagłych wypadkach

Chociaż mówi się, że kot zawsze spada na cztery łapy i ma siedem żyć, to rzeczywistość często weryfikuje te stwierdzenia. Nawet najbardziej sprawnym zwierzętom, które na co dzień nie mają problemów z koordynacją, zdarzają się wypadki. Bandaż dla kota to jedno z akcesoriów, które warto mieć więc zawsze w domu. Jego rolkę możesz włożyć do łazienkowej apteczki, obok bandaży dla ludzi. Dzięki temu nigdy nie zapomnisz, gdzie znajdują się artykuły pierwszej pomocy dla kota i w stresującej sytuacji od razu po nie sięgniesz. Wodoodporne bandaże samoprzylepne można aplikować bez nożyczek ani specjalnych zapinek – same bez problemu utrzymają się na łapie nawet najbardziej energicznego pupila. 
Bandaż dla kota przydaje się nie tylko w domach, w których mieszkają koty wychodzące. Zwierzęta, które mają zapewnione rozrywki w obrębie mieszkania, również mogą skaleczyć łapę, na przykład w wyniku skoku na przedmiot o ostrych krawędziach. Warto zaznaczyć, że sprzedawane przez nas bandaże zostały pokryte specjalną formułą, która ma gorzki smak. Taki zabieg skutecznie zniechęca kota do lizania oraz prób ściągnięcia opatrunku.

Pielęgnacja kota – akcesoria do dbania o uzębienie

Jeśli zależy Ci na prawidłowej pielęgnacji kota – akcesoria do usuwania bakterii i kamienia osiadających na uzębieniu powinny znaleźć się wysoko na liście internetowych zakupów. Ze swojej strony proponujemy w tej kwestii bardzo wygodne rozwiązanie, jakim jest specjalny czyścik do zębów, który zakłada się na palec. Materiał, z którego został wykonany, to mikrofibra, a jej skład wzbogacony został o jony srebra, które pomagają w pozbyciu się zarazków. Akcesoria do pielęgnacji kota tego typu pomogą Ci w zadbaniu nie tylko o estetykę jamy ustnej zwierzęcia, lecz przede wszystkim o jej stan zdrowotny. Oprócz zredukowania nazębnego osadu poprzez regularne stosowanie czyścika wyeliminujesz również przykry zapach. To akcesorium, które jest ponadto proste w użyciu i możliwie najbardziej komfortowe dla pupila. Czyścik wystarczy założyć na palec wskazujący i przecierać przy jego pomocy zęby, w miarę możliwości docierając we wszystkie części jamy ustnej. Takimi akcesoriami do pielęgnacji kota można także masować dziąsła, co zadziała na nie wzmacniająco. Jeżeli czyścik będzie dokładnie myty po każdym użyciu, posłuży Ci przez okres nawet ośmiu tygodni.

Silikonowe czyściki dla kota wychodzącego i domowego

Jak już wspomnieliśmy, każdy kot myje się sam, ale jego technika nie zadziała w każdym przypadku. Kotom wychodzącym zdarzają się bliskie spotkania z kałużami czy błotem. Koty domowe mogą natomiast wdepnąć w rozlany olej czy kawę, zanim zdążysz uprzątnąć plamy. W takich sytuacjach pomocne będą silikonowe czyściki dla kota z dozownikiem szamponu. Przy ich pomocy szybko doprowadzisz sierść do poprzedniego stanu. Zwróć uwagę również na silikonowe szczotki, które zadbają o kocie futerko – takie gadżety są szczególnie przydatne u osobników długowłosych.

Akcesoria do pielęgnacji kota – wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Do asortymentu e-mordka dodajemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, które zostały wyprodukowane przez szanowane marki. Dokładamy wszelkich starań, by móc zaoferować je naszym klientom w atrakcyjnych cenach. Silikonowe czyściki dla kota, bandaże czy szczotki – te zamówione u nas posłużą Twojemu pupilowi przez długi czas. Zapraszamy do zrobienia zakupów za naszym pośrednictwem. Przed sfinalizowaniem transakcji odwiedź również inne kategorie w ramach naszej witryny!