Pościg, złapanie i triumfalny powrót.

Zabawki do rzucania i aportowania mają pobudzać instynkt polowania, a także angażować psy do aktywności fizycznej i umysłowej.

Najpopularniejsze zabawki do rzucania to:

  • Frisbee dla psa - płaska, lekki talerz, który unosi się w powietrzu, gdy jest rzucany. Frisbee jest idealne dla psów, które lubią skakać i łapać rzeczy w locie;
  • piłki dla psa - są jednymi z najbardziej klasycznych zabawek do rzucana i aportowania. Warto wyposażyć się w piłkę, która posiada sznurek. Zwiększa to bezpieczeństwo Twoich dłoni i pozwala na rzucenie piłki daleko.
  • szarpaki dla psa - są one doskonałe nie tylko do rzucania, ale i do ciągnięcia oraz szarpania, czyli wspólnej zabawy z psem;
  • wodoodporne zabawki dla psa -  są specjalnie zaprojektowane do zabaw nad wodą - unoszą się na jej powierzchni. Aportowanie jest tym ciekawsze, że pies może wskoczyć do wody i popływać.

Zabawki dla psa do rzucania oferują wiele korzyści zarówno dla samych psów, jak i dla ich właścicieli.

Radość z zabawy, aktywność i dobra forma

Wspólna zabawa i interakcja z psem sprzyja budowaniu zaufania i wzajemnego zrozumienia. Dodatkowo pies spełnia swoje podstawowe potrzeby, a także spala nadmiar energii.

Regularne ćwiczenia są ważne dla zdrowia psa, pomagają utrzymać właściwą wagę i zapobiegać otyłości. Zabawki do rzucania i aportowania poprawiają kondycję fizyczną, angażują psa do wysiłku fizycznego. Wspierają także zdrowie psychiczne pupila, bo pobudzają jego umysł wymagając od niego skupienia, koordynacji i reakcji na bodźce.

Trening i wspólna zabawa na świeżym powietrzu

Aportowanie to nie tylko zabawa w przynoszenie przedmiotów przez psa, ale również ważna częścią treningu i podlega określonym zasadom.

Aportowanie jest doskonałym narzędziem do nauczania psa podstawowych komend, takich jak "siad", "do mnie" czy "zostaw". Pies musi być posłuszny, aby dobrze aportować.

Aportowanie może pomóc w prewencji niepożądanych zachowań, takich jak gryzienie, szczekanie czy niszczenie przedmiotów, poprzez skierowanie energii psa w pożądaną aktywność.