Zabawki dla psa

Zabawa, szczególnie ta z opiekunem, sprawia psu wiele przyjemności. Podczas zabawy możemy zaspokajać wiele potrzeb psa, jak gonienie, chwytanie czy gryzienie, ale także dbamy o jego dobrą kondycję. Ważne, by zabawa była różnorodna i bezpieczna. Wybierając zabawki dla psa, należy pamiętać, aby były one dopasowane do jego wieku i wielkości. Oferta sklepów z zabawkami dla psa jest ogromna. Producenci wymyślają coraz to nowsze akcesoria na psią nudę. W naszym e-mordkowym sklepie znajdziesz solidne zabawki dla psów: gryzaki, szarpaki, zabawki dla psa z jedzeniem, pluszowe zabawki dla psa, zabawki gumowe i pływające.

Zabawka dla psa z jedzeniem - co to?

E-mordka.pl to sklep z zabawkami dla psa, w którym znajdziesz między innymi solidne zabawki dla psa z jedzeniem. Taki rodzaj zabawki to połączenie dwóch uwielbianych przez naszego pupila rzeczy – jedzenia i wyzwania. To akcesoria wykonane z wytrzymałych i bezpiecznych dla zwierzaka tworzyw sztucznych. Są wytrzymałe na intensywne gryzienie i szarpanie. Zabawki dla psa z jedzeniem mają specjalne otwory, które wypełniamy ulubionymi smaczkami. Psiak zdany na swój własny pysk musi nieźle się namęczyć, aby się do nich dostać. Pupil czując zapach przysmaków, zaczyna główkować i próbować różnych sposobów, aby ich sięgnąć. Takie zabawki dają mu satysfakcję, zaspokajają głód, ale i stanowią intelektualne wyzwanie. Dodatkowo występują one najczęściej w jaskrawych kolorach, więc łatwo je znaleźć. Mogą one być w kształcie hantli, piłek, maty czy nawet węża. Przy zakupie zabawek dla psa z jedzeniem warto zwrócić uwagę na rozmiar. Dla szczeniaków lub małych psów dobrze sprawdzą się mniejsze modele takich gadżetów, przez to łatwo sobie z nimi poradzą. Na stronie e-mordka.pl znajdziesz zabawki dla psa z jedzeniem w każdym rozmiarze, dlatego łatwo dobierzesz coś odpowiedniego dla swojego zwierzaka.

Jakie szarpaki dla psa wybrać?

Szarpaki dla psa to zabawka do szarpania. Zabawa szarpakiem polega na przeciąganiu – jeden koniec zabawki jest ciągnięty zębami przez psa, a drugi jest trzymany przez człowieka. Szarpaki dla psa to najczęściej piłka ze sznura czy miękki szarpak z poduszką i uchwytem. Dzięki zabawie tego typu gadżetami psy wyładowują swoją energię i zacieśniają relacje ze swoim opiekunem. Unikaj zabawek z plastikowymi i twardymi elementami, bo mogą one pęknąć przy zabawie i zrobić krzywdę pupilowi. Bezpiecznymi materiałami są np. bawełna, polar, guma, kauczuk, skóra, sznur.
Szarpak powinien być wygodny do trzymania zarówno dla psa, jak i właściciela. Dobrym rozwiązaniem są solidne zabawki dla psów wyposażone w uchwyt lub rączkę, przez to nawet silny pies będzie miał problem z wyrwaniem zabawki przy pierwszym szarpnięciu.

Decydując się na szarpak dla psa, zwróć uwagę na kilka aspektów: 

  • Warto pomyśleć o zakupie przynajmniej dwóch szarpaków – jeden do zabawy z psem w domu i drugi do zabawy na zewnątrz.
  • Jaskrawe i kolorowe szarpaki są o wiele ciekawsze dla psów i łatwiej będzie je odnaleźć w trawie.
  • Dobierz wielkość szarpaka do rozmiaru swojego pupila - ułatwi mu to chwycenie zabawki i przeciąganie stanie się jego ulubioną zabawą. Na e-mordka.pl mamy solidne zabawki dla psów w wielu rozmiarach, tak by i małe i duże psy mogły czerpać przyjemność z zabawy. Nasze szarpaki czy piłki na sznurku są zawsze w różnych wielkościach, strukturach i poziomach twardości.
  • Szarpaków nie trzeba prać, jeśli nie są ubłocone lub bardzo zabrudzone. Psi zapach, którym z czasem przechodzą, sprawia, że stają się dla zwierzaka bardziej interesujące. 

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze, wytrzymałe szarpaki dla psa: szarpaki ze skóry, szarpaki bawełniano-nylonowe, szarpaki z juty oraz szarpaki w różnych rozmiarach.

Czy gryzaki dla psa są ważne?

Gryzaki dla psa są bardzo istotne. Bez nich może on zacząć gryźć inne rzeczy, które poza tym, że zostaną zniszczone, to też mogą mu zaszkodzić – nie wszystko może być bezpiecznie gryzione przez psa. Gryzaki ułatwiają szczeniakom radzenie sobie ze swędzącymi dziąsłami. Gdy zaczyna się wymiana zębów mlecznych na stałe u psa, szuka on ulgi poprzez gryzienie.  
Gryzaki dla psa również umożliwiają szybsze wypadnięcie ruszających się zębów.
Gryzak to dobre rozwiązanie również dlatego, że psy z natury lubią żuć rzeczy. Taka zabawka to sposób na nudę. To także sposób na rozładowanie stresu i pobudzenia psa. Pozwala on także na trening mięśni żuchwy, co jest ważne szczególnie dla zwierząt, których dieta w większości opiera się na pokarmach miękkich. Popularnymi gryzakami dla psa są kości, które są źródłem wapnia. Dobrym rozwiązaniem są także surowe kości wołowe. Nie wolno dawać psu gotowanych lub poddanych innej obróbce termicznej kości. 
Twardymi i wytrzymałymi gryzakami dla psa będą także kawałki poroża jelenia (dla małych psów zaleca się przekrojenie kawałków na pół). Jednak ze względu na swoją twardość i możliwość połamania zębów nie należy ich podawać szczeniakom i psom seniorom.

 

Sklep z zabawkami dla psa – e-mordka.pl

Pogoń za piłką, poszarpanie gryzaka, aportowanie czy wydobycie jedzenia z zabawki - u nas każdy pies znajdzie coś dla siebie.
Nasze piłki dla psa są wykonane z naturalnych, bezpiecznych materiałów:

  • piłka dla psa z naturalnego kauczuku,
  • piłka ze sznurkiem,
  • piłka silikonowa,
  • piłki o różnych kształtach,
  • piłki w różnych rozmiarach.

Piłki ze sznurkiem to świetne, solidne zabawki dla psów, które angażują opiekuna - dzięki sznurkowi wyrzut piłki nie jest męczący i pozwala rzucić piłkę na znaczne odległości, a to też dobry sposób na wybieganie psa.
W naszej ofercie nie zabrakło również innych zabawek dla domowych czworonogów. Wysokiej jakości szarpaki, gryzaki oraz inne produkty zapewnią Twojemu psu świetną zabawę i dopasują się do jego potrzeb.