Apteczka pupila

Każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę, że energia czworonogów jest trudna do poskromienia. Chociaż robisz wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi, nie jesteś w stanie przewidzieć każdej sytuacji. Wraz z futrzastym członkiem rodziny w Twoim domu powinna się zatem pojawić specjalna apteczka dla psa. Sprawdź, jakie artykuły związane z niesieniem pomocy zwierzęciu w nagłych wypadkach możemy Ci zaoferować w ramach asortymentu sklepu e-mordka!

Apteczka dla psa – artykuły pierwszej pomocy zawsze pod ręką

Apteczka obowiązkowo musi znaleźć się w każdym domu, biurze czy pokoju hotelowym. Na pewno także w Twoim mieszkaniu wyznaczone jest miejsce, w którym przechowujesz podstawowe lekarstwa i inne artykuły pierwszej pomocy. Jeżeli jednak w skład Twojej rodziny wchodzi również pies, apteczka powinna zostać uzupełniona o pozycje, które zostały stworzone z myślą o niesieniu pomocy czworonogom. Bandaże dla psa, środki odkażające rany, preparaty do pielęgnacji oczu i uszu czy krem na podrażnienia poduszek u łap – to tylko niektóre z produktów, w które warto się zaopatrzyć. Jeśli Twój pies stale przyjmuje lekarstwa, zadbaj o to, by w domu zawsze mieć ich zapas. Nie podawaj jednak wyrobów medycznych psu na własną rękę – poszczególne elementy wyposażenia apteczki dla psa warto skonsultować z weterynarzem, na przykład przy okazji rutynowej wizyty.

Wodoodporne bandaże dla psa – zabezpieczenie rany na czas spaceru

Codzienne spacery to ulubiona rozrywka większości czworonogów. Mają wówczas doskonałą okazję do eksploracji terenu, węszenia, obcowania z innymi zwierzętami, biegania czy aportowania. Niestety, poza domem na psy często czai się również niebezpieczeństwo, na przykład w postaci rozsypanego na ziemi szkła, które może pokaleczyć łapy Twojego pupila. Właśnie dlatego psie bandaże warto zawsze mieć w domu, by od razu po powrocie móc ochronić przy ich pomocy łapę. Jeżeli rana nie jest głęboka i nie wymaga szycia, wystarczy ją zdezynfekować i założyć opatrunek, a następnie całość zabezpieczyć bandażem. Te sprzedawane w naszym sklepie są wodoodporne, dzięki czemu rana nie zostanie zainfekowana nawet podczas kolejnych spacerów w deszczu.

Psie bandaże – Twój pupil sam ich nie zdejmie!

Być może obawiasz się, że Twój pies bez trudu zdejmie sobie opatrunek zębami. Nie jest to jednak takie proste! Bandaż na łapę psa, który zamówisz na stronie e-mordka, pokryty jest specjalnym preparatem o gorzkim posmaku. To oczywiste, że Twój pupil zainteresuje się zawiniątkiem, które pojawi się na jego łapie, i w pierwszej kolejności na pewno je poliże. Gdy poczuje jednak gorzki smak na języku, szybko się zniechęci. Bandaż nie będzie mu w żaden sposób utrudniał normalnego funkcjonowania, bardzo możliwe zatem, że szybko zapomni o jego istnieniu.

Bandaż na łapę psa – prosty do założenia nawet w trudnych warunkach

Bandaże dla psa mają jeszcze jedną, niezwykle ważną zaletę. By je założyć, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów! Produkty te są samoprzylepne i utrzymują się na psiej łapie do momentu, aż zdejmie je opiekun. Dodatkowe zapinki, które stosuje się w przypadku bandaży przeznaczonych dla ludzi, są tutaj kompletnie zbędne. Tak samo, jak nożyczki – odpowiednio długi kawałek bandaża możesz po prostu oderwać od rolki ręką, nie sprawi Ci to absolutnie żadnych trudności. Dzięki psim bandażom zadbasz więc o czworonoga nawet w trudnych warunkach! O skuteczności tych produktów najlepiej świadczy fakt, że chętnie korzystają z nich lekarze weterynarii.

Oddychające bandaże dla psa, które nie blokują krążenia

Nie martw się, że po założeniu bandaża do łapy nie będzie dopływała krew. Zadbaj jedynie o to, by nie zawijać go zbyt ciasno – jest to produkt samoprzylepny, który przez długi czas utrzymuje się na łapie, nie ma zatem powodów do mocowania go przy użyciu siły. Jeśli zwierzak się jednak skarży, upewnij się, że bandaż na łapę psa został założony poprawnie. W takim przypadku krążenie nie będzie zablokowane, a rana będzie mogła bez problemu oddychać. Pamiętaj, że w sytuacji, gdy masz do czynienia z poważnym urazem, tego typu środki należy stosować jedynie doraźnie, do czasu wizyty u weterynarza, która powinna się odbyć jak najszybciej.

Apteczka dla psa – nie zapomnij zabrać jej na wakacje!

Twój pies uwielbia wycieczki? Często jeździcie razem w góry, nad jezioro czy do lasu? W takim przypadku oprócz tej domowej warto mieć w pogotowiu również mobilną apteczkę dla psa. Może ona trafić na przykład do samochodowego bagażnika czy pod siedzenie kierowcy, obok standardowej apteczki, którą zawsze wozisz w samochodzie. Najważniejsze, by apteczka miała swoje stałe miejsce, by w nagłych sytuacjach nigdy nie tracić czasu na jej poszukiwania.
A może ukochany pies zawsze towarzyszy Ci na wakacjach, nie tylko tych samochodowych? Jeśli zabierasz pupila również w dalekie podróże samolotem czy pociągiem, bandaże dla psa powinny trafić do Twojej walizki lub plecaka. Nieszczęśliwe wypadki niestety zdarzają się przecież nawet podczas wakacji. Warto więc dmuchać na zimne i być na nie zawczasu przygotowanym!