Jakie zabawki dla kota wybrać?

Behawioryści zwierząt uważają, że dla kotów zabawa jest jedną z najistotniejszych czynności. Potrzebują jej niemal tak bardzo, jak codziennych posiłków czy drzemek. I choć wspomniani przedstawiciele czworonogów potrafią znaleźć sobie rozrywkę sami, niemal w każdych okolicznościach, dobrze jest zapewnić im dostęp do dedykowanych gadżetów. Uwaga skierowana na domowe przedmioty codziennego użytku, bardzo często kończy się bowiem stratami – na przykład zadrapaniami. 

Ponadto, mając w zanadrzu zabawki dla kota jako właściciel możesz uczestniczyć w wygłupach swojego pupila. Już niecałe pół godziny dziennie wspólnej zabawy, wyraźnie wzmocni więź między wami. Jest to szczególnie istotne w przypadku kotów, które z jakichś powodów nie mogą wychodzić z domu. 

Idealne zabawki dla kotów to akcesoria, które wydają różne dźwięki. Koty kochają, gdy te piszczą lub szeleszczą. Poza tym dobrze jest, gdy kocie zabawki mobilizują do ruchu, aktywności. Specjalnie zaprojektowane zabawki dla kotów pomagają spożytkować energię kotowatym, dają im możliwość zaspokojenia wrodzonego instynktu łowieckiego. Dzięki nim koty bawią się obserwując, poszukując, łapiąc, wspinając się i atakując upatrzoną zdobycz. 

Fakt, że Twój kot chętnie korzysta z zaproszenia do zabawy, świadczy o jego dobrym samopoczuciu i ogólnym zdrowiu! Można mieć pewność, że odpowiednio reagujący na bodźce zwierzak harmonijnie się rozwija.

Trwałe zabawki dla kota

Zabawki dla kota muszą być trwałe. Wybór akcesoriów odpowiednio stymulujących koty powinien być dobrze przemyślany. Poza oczywistymi, atrakcyjnymi z punktu widzenia kota cechami, zabawka powinna być też mocna i odporna na wstrząsy. Wśród propozycji naszego sklepu znajdują się między innymi wędki, drapaki oraz zabawki imitujące zwierzęce ogony.

Kocie zabawki w formie wędek dają możliwość aktywnego uczestnictwa w figlach z pupilem. Gadżet z piórkiem i elementami szeleszczącymi, wzbogacony jest o wyciąg z kocimiętki, który koty uwielbiają. Ćwiczenie koordynacji możliwe jest też przy innym rodzaju wędki, a konkretnie modelu z przyssawką. Dzięki niej zwierzak ma możliwość samodzielnej zabawy, bez udziału właściciela. Wędki to gadżety uniwersalne, idealne zabawki dla małego kotka i starszego kociaka, bo można ich używać bez względu na wiek czworonoga.

Z kolei dostępne w naszym sklepie drapaki to wielofunkcyjne gadżety, które pełnią kilka zadań jednocześnie. Modele w formie bujaków czy dodatki ze specjalnymi otworami, dają możliwość kreatywnej zabawy. Praktyczne zabawki dla kota we wskazanej formie przede wszystkim służą jednak ostrzeniu pazurów i znaczeniu swojego terytorium. Mają też oczywiste, antystresowe właściwości. 

Gadżety wzbogacone o zwierzęce ogony odwołują się natomiast do pierwotnych instynktów kotów. Służą do ćwiczenia umiejętności tropienia i chwytania upatrzonej zdobyczy. Zaś zabawki w kształcie myszy to absolutny klasyk, najczęściej wybierany dodatek, który swoim kotom sprawiają właściciele. W naszej ofercie można znaleźć dużą mysz wykonaną ze specjalnego sznurka, który zapewnia jej niesamowitą trwałość. Zabawkę można drapać i gryźć do woli. W środku znajduje się kocimiętka i grzechotka, które dodatkowo stymulują kotka.

Warto podkreślić, że wszystkie zabawki dla kotów, które proponujemy, podobnie jak wskazana mysz – wykonane są z trwałych materiałów. To bardzo istotne, zważywszy na to, że koty nie obchodzą się z takimi akcesoriami w sposób delikatny. Tanie zabawki dla kota w naszym zestawieniu to między innymi wspomniane już wędki czy gadżety z ogonami. Drapaki są nieco droższe, ale i większe oraz w oczywisty sposób, wielofunkcyjne. 

Zabawki dla kociąt

W przypadku małych kotków zabawa jest formą nauki. W trakcie figli kocięta poznają swoje otoczenie, budują więź z właścicielem i szlifują wrodzone umiejętności. Warto więc już we wczesnym okresie życia kota, aktywnie podsycać jego pierwotną ciekawość. Można to robić za pomocą niewielkich zabawek, najlepiej dość miękkich. Takich, którymi zwierzak nie zrobi sobie krzywdy. 

Zabawki dla kotka w formie wędek czy ogonów są wręcz idealne dla małych kotowatych. Na nich lista ciekawych propozycji się jednak nie kończy. Interesującym gadżetem z punktu widzenia młodego kociaka, może być mała zabawka dla kota przypominająca inne zwierzę, na przykład pszczołę. Nasza propozycja, poza zabawnym kształtem, posiada również sprężyste czułki oraz szeleszczące elementy. Zbudowana z materiałów o różnych fakturach, na skrzydełkach ma frędzelki. 

Podczas zakupów warto wziąć pod uwagę to, że zabawki dla małych kotów powinny być niewielkich rozmiarów. Zabawki dla kotków nie mogą być większe od nich samych, bo wzbudzą w zwierzęciu niepotrzebny strach. Delikatne dźwięki, przyjemne tkaniny, żywe kolory – zabawki dla kociąt we wskazanej formie są najlepszym wyborem.

Idealna zabawka dla kota

Jeśli zastanawiasz się nad upominkiem dla swojego zwierzaka, warto byś wziął pod uwagę coś naprawdę oryginalnego. Prezent dla kota, który z całą pewnością przypadnie mu do gustu…

Zabawka dla kota KONG Infused Tippin Treat nie kosztuje nawet 50,00 złotych, a najprawdopodobniej jest jedną z najciekawszych propozycji w naszej ofercie. Ma formę kołyszącego się jajka, z którego wypadają kocie przysmaki! Wzbogacona dodatkowo wkładem z kocimiętką i odczepianym pałąkiem z piórkiem – według nas jest kultowym kocim zabawiaczem.