Pies jest istotą zależną od nas i to my musimy dbać, by jego potrzeby były zaspokajane. Jesteśmy przede wszystkim pasjonatami czworonogów - one są najważniejsze, dlatego nasza oferta została starannie opracowana, aby zapewnić psom komfort, bezpieczeństwo i radość z życia na co dzień.

Strefa dla psa w naszym sklepie pomoże Ci zaspokoić potrzeby Twojego pupila.

U nas znajdziesz wszystko dla swojego psa. Wysokiej jakości akcesoria dla psa na spacer, do karmienia, do spania, pielęgnacji, zabawy, szkolenia, sportu czy podróżowania.

Potrzeby psa

U podstaw piramidy potrzeb psa, jak i u wszystkich żywych organizmów, są potrzeby fizjologiczne, takie jak jedzenie, picie, sen i potrzeby bezpieczeństwa. Wydają sią one być oczywiste i bardzo łatwo je zapewnić, bo na rynku jest wiele produktów dla psów, kotów i innych zwierząt domowych. Ta wielość może jednak powodować zagubienie i trudności w zweryfikowaniu, co naprawdę jest godne polecenia. Pamiętaj, że na e-mordka sprzedajemy tylko to czego sami używamy, co polecamy naszym znajomym oraz to, co sami sprawdziliśmy, przetestowaliśmy. Dlaczego sprawdzamy wszystko co oferujemy? Bo chcemy mieć pewność, że nasze produkty są nie tylko ładne, ale i praktyczne oraz bezpieczne dla zwierząt.

Akcesoria dla psa pomagają zorganizować psi świat u nas w domu, wyznaczyć miejsca odpoczynku czy spożywania posiłków, a na spacerze dają nam nad psem kontrolę i zabezpieczają go przed zagrożeniami czy ew. wypadkami.

Wybierajmy akcesoria dla psa, które są sprawdzone, dobrej jakości, wykonane z certyfikowanych, sprawdzonych materiałów. Zwracajmy uwagę na jakość i pochodzenie materiałów, by nie spowodować np. uczulenia u psa na skutek zastosowanie niewiadomego pochodzenia barwnika do materiału czy jego chemicznej obróbki...

Jak zaspokajać potrzeby psa?

Zaspokajanie takich potrzeb jak sen czy spożywanie posiłków realizujemy za pomocą gotowych karm oraz akcesoriów takich jak miski, legowiska, kocyki.

Potrzeby czysto fizjologiczne zaspokoi spacer z psem, a pomogą nam w tym smycz, szelki lub obroża i woreczki na odchody. 

Nie zapominamy także o pielęgnacji sierści, zębów, uszu czy łap - mamy kosmetyki dla psów, które są skuteczne i dla nich bezpieczne.

Ale wyprowadzenia psa na spacer, nakarmienie go i odesłanie na legowisko to nie wszystko...

Obecnie pies domowy nie musi zdobywać jedzenia polując na nie, bo podajemy mu gotową karmę i różne przysmaki. Nie musi więc gonić za ofiarą, która stanie się jego posiłkiem i nie musi jej zagryźć i rozszarpać, ale pies musi te potrzeby eksploracji, namierzenia, pogoni, chwytania, szarpania czy gryzienia jakoś zaspokoić.

Dlaczego? Bo niespełnione potrzeby wywołują u psa reakcje upustowe, które nie zawsze są przez nas - ludzi pożądane i/lub rozumiane – np. w przypadku nadmiaru energii czy braku miejsca pies biga w kółko lub goni za własnym ogonem, lub też z potrzeby rozgryzania niszczy kapcie lub domowe meble. Jak temu zapobiec?

Aby nasz pupil mógł zaspokoić potrzeby eksploracji, gonienia, chwytania, gryzienia, z pomocą przychodzą nam zabawki i akcesoria treningowe: szarpaki, piłki na sznurku, inne przedmioty do szarpania i aportu, przysmaki do żucia i rozgryzania, akcesoria do biegania z psem, zabawki do chowania jedzenia...

Akcesoria dla psa i pomysły jak spędzać czas z psem

Zaspokojenie potrzeb fizjologicznych psa czy jego "zmęczenie" fizyczne jest, tak samo ważne jak zmęczenie jego umysłu. Pies musi też pogłówkować, a do tego świetnie sprawdzają się zabawy węchowe, zabawki, z których wydobycie jedzenia wiąże się z wysiłkiem umysłowym. 

Dlatego w naszym sklepie znajdziesz nie tylko niezbędne akcesoria, ale i pomysły na zabawy i zajęcia z psem, które prezentujemy na naszej stronie i w mediach społecznościowych.

A może Ty i Twój pies jesteście sportowcami, lubicie podróże lub spędzanie czasu na łonie natury? Mamy świetne akcesoria dla sportowych duetów pies-człowiek oraz psich podróżników. 

W e-mordka.pl nie zapominamy o psach pracujących - mamy akcesoria dla psów służbowych, ratowniczych i asystujących (dla psa przewodnika).