Mam psa i co dalej? Strefa dla psa w naszym sklepie pomoże Ci zaspokoić potrzeby Twojego pupila. U nas znajdziesz wszystko dla swojego pupila.

Pies jest zależny od nas i to my musimy dbać, by jego potrzeby były zaspokajane - u nas znajdziesz wszystko, co Ci w tym pomoże. Wysokiej jakości akcesoria dla psa na spacer, do karmienia, do spania, pielęgnacji, zabawy, szkolenia, sportu czy podróżowania.

Potrzeby psa

U podstaw piramidy potrzeb psa, jak i u wszystkich żywych organizmów, są potrzeby fizjologiczne, takie jak jedzenie, picie, sen i potrzeby bezpieczeństwa. Wydają sią one być oczywiste i bardzo łatwo je zapewnić, bo na rynku jest wiele produktów dla psów, kotów i innych zwierząt domowych. Pamiętaj, że na e-mordka sprzedajemy tylko to co sami sprawdziliśmy, przetestowaliśmy lub to, czego sami używamy, bo chcemy mieć pewność, że nasze produkty są nie tylko ładne, ale i praktyczne oraz bezpieczne dla zwierząt.

Akcesoria dla psa pomagają zorganizować psi świat u nas w domu, wyznaczyć miejsca odpoczynku czy spożywania posiłków, a na spacerze dają nam nad psem kontrolę i zabezpieczają go np. przed ew. wypadkami.

Wybierajmy akcesoria dla psa, które są sprawdzone, dobrej jakości, wykonane z certyfikowanych, sprawdzonych materiałów. Zwracajmy uwagę na jakość i pochodzenie materiałów, by nie spowodować np. uczulenia u psa na skutek zastosowanie niewiadomego pochodzenia barwnika do materiału...

Jak zaspokajać potrzeby psa?

Zaspokajanie takich potrzeb jak sen czy spożywanie posiłków realizujemy za pomącą gotowych karm oraz akcesoriów takich jak miski, legowiska, kocyki.

Potrzeby czysto fizjologiczne zaspokoi spacer z psem, a pomogą nam w tym smycz, szelki lub obroża i woreczki na odchody. 

Nie zapomnamy także o pielęgnacji sierści, zębów, uszu czy łap - mamy kosmetyki dla psów, które są skuteczne i dla nich bezpieczne.

Ale wyprowadzenia psa na spacer, nakarmienie go i odesłane na legowisko to nie wszystko...

Obecnie pies domowy nie musi zdobywać jedzenia polując na nie, bo podajemy mu gotową karmę i różne przysmaki. Nie musi więc gonić za ofiarą, która stanie się jego posiłkiem i nie musi jej zagryźć i rozszarpać, ale pies musi te potrzeby eksploracji, namierzenia, pogoni, chwytania, szarpania czy gryzienia jakoś zaspokoić.

Dlaczego? Bo niespełnione potrzeby wywołują u psa reakcje upustowe, które nie zawsze są przez nas - ludzi pożądane i/lub rozumiane – np. w przypadku nadmiaru energii czy braku miejsca pies biga w kółko lub goni za własnym ogonem, lub też z potrzeby rozgryzania niszczy kapcie lub domowe meble. Jak temu zapobiec?

Aby nasz pupil mógł zaspokoić potrzeby eksploracji, gonienia, chwytania, gryzienia, z pomocą przychodzą nam zabawki i akcesoria treningowe: szarpaki, piłki na sznurku, inne przedmioty do szarpania i aportu, przysmaki do rzucia i rozgryzania, akcesoria do biegania z psem, zabawki do chowania jedzenia...

Akcesoria dla psa i pomysły jak spędzać czas z psem

Zaspokojenie potrzeb fizjologicznych psa czy jego "zmęczenie" fizyczne jest, tak samo ważne jak zmęczenie jego umysłu, np. poprzez zabawy węchowe. 

Dlatego w naszym sklepie znajdziesz nie tylko niezbędne akcesoria, ale i pomysły na zabawy i zajęcia z psem, które prezentujemy na naszej stronie i w mediach społecznościowych.