Idealne szelki dla shih tzu

Shih tzu to urocze psiaki o niewielkich, rozmiarach. Na ogół przedstawiciele tej rasy osiągają do 28 centymetrów w kłębie. Ich waga oscyluje w przedziale 4-8 kilogramów. Niepozorne czworonogi mają pogodne usposobienie, dlatego uważane są za pupile do towarzystwa. Przyjazne, łagodne i spokojne na ogół psy, gdy trzeba potrafią być wyjątkowo śmiałe i aktywne. Ich cechą charakterystyczną jest długa i gęsta sierść. Właściciele powinni więc pamiętać, by regularnie ją przeczesywać, przy okazji tworząc fantazyjne fryzury na głowach psiaków – jeśli tylko te mają na to ochotę. 

Tym, co w szczególny sposób wyróżnia shih tzu, jest jednak fakt, że są to psy wręcz stworzone do życia w ograniczonych przestrzeniach – w mieszkaniach, w blokach, w kamienicach. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że tak jak i każde inne zwierzęta, wykazują one potrzebę ruchu. 
W związku z tym, wybierając się z psem na spacer, warto poświęcić mu maksymalną ilość czasu. Idealne szelki dla shih tzu powinny być zatem przystosowane do długich spacerów. 

Na rynku najczęściej spotkać można ofertę dwóch modeli wskazanych akcesoriów. Powstaje zatem pytanie, co wybrać: szelki norweskie, czy guard?

Jakie szelki dla shih tzu?

Tak naprawdę nie ma odpowiedzi na pytanie, czy lepsze są szelki dla shih tzu w formie quard, czy może norweskie. Każdy z tych wariantów posiada swoje zalety i doskonale sprawdza się w określonych przypadkach.

Szczególnym atutem szelek norweskich jest wysokie poczucie komfortu u naszego psiego pupila. Akcesoria z tej kategorii zaprojektowane przez Julius-K9  tworzone są w sposób zapewniający psu maksymalną wygodę. Ich konstrukcja jest przemyślana i poddawana rygorystycznym testom. Główną jej zaletą jest ochrona strategicznego obszaru gardła i szyi psa. Co więcej, szelki bezuciskowe dla shih tzu w stylu norweskim są równie wygodne w obsłudze dla samego właściciela. Można je założyć jednym ruchem!

Norweskie szelki dla shih tzu zapewniają również kontrolę nad psem. Dzięki nim prowadzenie zwierzęcia jest pewne i bezpieczne, co w oczywisty sposób największego znaczenia nabiera na zatłoczonych chodnikach osiedli i miast. 

Szelki dla szczeniaka shih tzu

Nasz sklep oferuje szeroki wybór szelek dla psów. Niektóre modele posiadają regulację zapewniającą możliwość założenia szelek nawet najmniejszym psiakom. Jeśli właścicielowi zależy więc na tym, by psa uczyć posłuszeństwa już od maleńkości, może dobrać szelki dla szczeniaka shih tzu. Świetnym przykładem takiego dodatku jest model IDC® Power High Visibility (UV), który występuje w 9 rozmiarach - dla psów od niecałego kilograma, aż do 90 kg! Szelki dla psa shih tzu w tym wydaniu występują w dwóch kolorach – neonowym UV i pomarańczowym UV, które zapewniają zwierzęciu dobrą widoczność nawet po zmroku.

Szelki dla shih tzu to idealne rozwiązanie. W przypadku tak małych piesków obroże nie są konieczne. Podczas spacerów z shih tzu połączenie smyczy i szelek jest wystarczające, a przede wszystkim – bezpieczne i wygodne dla zwierzęcia.