Jakie szelki dla owczarka niemieckiego?

Szelki dla owczarka niemieckiego należą do akcesoriów, które każdy właściciel psa wskazanej rasy powinien posiadać. Dlaczego? Już wyjaśniamy…

Owczarki niemieckie kojarzą praktycznie wszyscy – zarówno wielbiciele czworonogów, jak i osoby, które do zwierząt mają neutralny stosunek. Najpewniej wynika to z faktu, że psy tej rasy posiadają mocną, charakterystyczną budowę ciała, długą sierść i piękną prezencję.  Wilczury, to tak potocznie się o nich mówi, uchodzą za psy spokojne i zrównoważone, posłuszne i lojalne wobec ukochanych właścicieli. Uznaje się je również za psy łagodne i opanowane, choć jednocześnie – odważne i pewne siebie. Czworonogi tej rasy potrzebują naprawdę dużo ruchu. Warto mieć zatem na uwadze fakt, że z takim psem należy dużo spacerować, a nawet w miarę możliwości biegać. 

Bieganie z psem zapewnia mu odpowiednią dawkę aktywności fizycznej w ciągu dnia. W stosunku do obcych ludzi, psy tej rasy wykazują jednak pewną dozę nieufności. I właśnie dlatego, podczas spacerów i różnego rodzaju aktywności, lepiej mieć nad nimi bezwzględne panowanie, które zapewniają nie tylko smycze, ale i wspomniane szelki – akcesoria umożliwiające kontrolowanie zwierzaka.

Jakie szelki dla owczarka niemieckiego uznaje się na najodpowiedniejsze? Z racji tego, że pies jest duży i niezwykle silny, akcesoria muszą być mocne i niezawodne. Szelki dla owczarka niemieckiego długowłosego powinny być wykonane z dobrych jakościowo i trwałych materiałów. 

Profesjonalne szelki dla owczarka niemieckiego

Odpowiednie prowadzenie czworonoga na smyczy i umiejętnie dobrane akcesoria, uniemożliwiają wyswobodzenie się psa z szelek. Na co więc zwrócić uwagę decydując się na szelki dla psa owczarka niemieckiego? Trwały materiał, niezawodne łączenia i wysoka jakość wykonania to nie wszystko.

Szelki dla owczarka niemieckiego muszą być dobrane do jego sylwetki. Co dość oczywiste, psy tej samej rasy mogą się między sobą różnić, dlatego nie ma jednego, uniwersalnego modelu szelek dla wilczurów. Przed zamówieniem upatrzonego akcesorium, należy dokonać dokładnych pomiarów psa. Najistotniejszy jest obwód klatki piersiowej. Na podstawie precyzyjnych wymiarów zwierzęcia, dopasowanie odpowiedniego modelu szelek nie sprawia już żadnego problemu.

Profesjonalne szelki dla owczarka niemieckiego to modele stworzone z myślą o różnych potrzebach właściciela i psa. I tak do wyboru są szelki przeznaczone do biegów przełajowych, ekstremalnych aktywności czy szelki stricto rekreacyjne, idealne na długie spacery. Oferujemy też modele odpowiednie na lato oraz szelki stworzone z myślą o sportach np. mantrailingowych 

Szelki dla szczeniaka owczarka niemieckiego

Szelki dla owczarka niemieckiego warto kupić już wtedy, gdy zwierzę jest małe. Szczeniak uczony od małego korzystania ze wspomnianego dodatku, szybko się do niego przekonuje. 

Warto zdecydować się na szelki dla szczeniaka owczarka niemieckiego, które posiadają regulację umożliwiającą dopasowanie ich do rozmiaru psa. Taki model szelek może służyć psu przez dłuższy czas, zanim nie osiągnie swojego docelowego wzrostu. Świetnym przykładem są IDC® Color&Gray®. Dostępne w różnych kolorach szelki można skompletować ze smyczą i obrożą, tworząc tym samym oryginalny zestaw. 

Najlepsze szelki dla owczarka niemieckiego

Właściciele psów najczęściej decydują się na model szelek typu quard lub tak zwane szelki norweskie. Jaki rodzaj wybrać: szelki norweskie czy guard? Jake są różnice pomiędzy tymi dwoma wariantami?

Obydwa dodatki uznaje się za akcesoria odpowiednie podczas codziennych spacerów, ale i bardziej wymagających aktywności, na przykład trekkingu. Szelki dla owczarka niemieckiego w rodzaju quard składają się z dwóch obręczy – pierwszej otaczającej szyję i drugiej, która otacza klatkę piersiową zwierzęcia.

Norweskie szelki dla owczarka marki Julius-K9® wbrew opiniom przeciwników – stale przechodzą wymagające testy i badania. Konstrukcja szelek norweskich od tego producenta  nie tylko zapewnia swobodę ruchów, dba również o możliwość bezproblemowego, swobodnego oddychania. Przedni pas piersiowy szelek wszyty jest bowiem pod odpowiednim kątem, co rozkłada nacisk na klatkę piersiową zwierzaka. 

Szelki dla owczarka niemieckiego najlepiej dopasować do rodzaju aktywności psa. W przypadku spacerów w mieście oraz w obszarach o wzmożonym ruchu pieszych, polecanym wariantem są szelki IDC Power. Na spacerach rekreacyjnych, wycieczkach poza miasto czy w przypadku lekkich sportów, takich jak trekking czy nordic walking z psem, idealnym wyborem są szelki IDC Long Walk. Najlepiej, jeśli pies ma różne rodzaje szelek, które można mu zakładać w zależności od planowanej aktywności.