Gryzak dla psa, Szarpak dla psa, Aport dla psa

Zabawa szarpakiem i aportowanie to zabawy, które angażują i psa i przewodnika. Dla psa są szczególnie atrakcyjne, bo po prostu nie bawi się on sam. Takie zabawy opierają się też na naturalnych instynktach psa i za ich pomocą możemy zaspokajać takie potrzeby psa jak namierzanie, gonienie czy chwytanie.

Zabawa szarpakiem / gryzakiem

Zabawa szarpakiem oparta jest na rywalizacji - musimy zachować pewne reguły, by zabawa przebiegała ona prawidłowo i była ciekawa. Szarpak, aby był atrakcyjną nagrodą dla psa, nie może być stale dla niego dostępny. Samo przeciąganie i rywalizacja o szarpak to świetna zabawa dla psa, ale ktoś musi ostatecznie szarpak zdobyć - nie możemy go oddawać psu bez walki, ale też nie możemy stale wygrywać. Pamiętajmy o bezpieczeństwie - unikajmy nagłych szarpnięć, przeciąganie powinno być płynne, a nasze ruchy w kształcie ósemek.

Zabawa szarpakiem jest też świetną nagrodą, za wykonany trening czy zadania. Chwila zabawy w przeciąganie, a następnie zdobycie szarpaka może zastąpić smaczek. 

Zabawa szarpakiem buduje relacje z opiekunem.

W naszym sklepie dostępne są szarpaki w różnych rozmiarach:

  • szarpaki o różnej średnicy dla małych, średnich i dużych psów,
  • szarpaki o różnej długości

W nas znajdziesz szarpak dla małego pieska, jak i dla dużego. Mamy także szarpaki z jednym lub dwoma uchwytami.

Na e-mordka.pl znajdziesz szarpaki wykonane z różnych materiałów:

  • szarpaki bawełniano-nylonowe,
  • szarpaki z juty,
  • szarpaki skórzane.

Nasze szarpaki są solidne i wytrzymałe, a psu przyjemnie wbija się w nie zęby.

Aportowanie

Natomiast aportowanie to przede wszystkim pogoń i złapanie zdobyczy (aportu). Aportowanie to doskonały sposób na rozładowanie nadmiaru energii. Oczywiście są rasy, które mają wyjątkowy talent do aportowania. Natomiast nie wszystkie psy za nim przepadają. Nauka aportowania, szczególnie dla psa który nie jest urodzonym aporterem, może być trudna. W aportowaniu pies powinien poczekać na wyrzucenie aportu, następnie na komendę ruszyć po niego, a na koniec przybiec do nas i oddać zdobycz. Aportowanie nie jest więc formą nagrody - aportowanie jest formą spędzania aktywnie czasu z psem.

W aportowaniu świetnie sprawdzą się piłeczki. Do zabaw aportowych możemy wykorzystać piłki ze sznurkiem, freesbie, szarpaki / gryzaki, a także drewniane koziołki.

Aportowanie to też świetna zabawa nad wodą - w naszym sklepie znajdziesz aporty pływające, które świetnie sprawdzą się podczas wakacyjnych wyjazdów nad morze.

Aporty są też bezpieczniejsze od patyków, nie mają drzazg i nie ma ryzyka, że pies nadzieje się nie.

Na e-mordka.pl znajdziesz idealne do zabawy w aportowanie piłki, freesbie, i szarpaki. U nas piłki i szarpaki dostępne są w różnych rozmiarach i są idealne dla psów małych i dużych, młodszych i starszych.

Pamiętaj, aby każdą zabawę dostosować do możliwości i wieku psa.

Gryzaki dla psów – zabawka, którą zwierzak może bawić się sam

Oprócz szarpaków dla psów w każdym domu powinny się również znaleźć różnego rodzaju gryzaki. Nawet najbardziej oddany opiekun nie zawsze może sobie wszak pozwolić na poświęcenie pupilowi 100% swojej uwagi. Psy domagają się głaskania i zabaw często w najmniej odpowiednich momentach – zwierzaki nie rozumieją przecież, że ich właściciel musi pracować, zająć się dzieckiem czy zrobić pranie. Właśnie w takich sytuacjach przydają się gryzaki dla psów o różnych kształtach. Zwierzę poprzez gryzienie spożytkuje nadmiar energii. Czynność ta zadziała na nie ponadto uspokajająco.

Gryzaki dla psów – doskonałe dla szczeniąt

Gryzaki są niemal niezbędne w przypadku szczeniąt. Na tak wczesnym etapie rozwoju zwierzęciu najpierw rosną zęby mleczne, które wkrótce zostaną zastąpione przez te stałe. Ząbkujące szczeniaki próbują gryźć niemal wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku, włączając w to meble, a nawet ręce swoich opiekunów. Zamiast się na nie denerwować, wystarczy im wtedy podsunąć gryzaki dla psów dostosowane do ich potrzeb. Dobrze sprawdzają się tutaj modele z kieszenią, którą można wypełnić przysmakami – dzięki takiemu trikowi pies będzie się bawił gryzakiem dłużej.

Zabawki dla psów – sposób na spożytkowanie energii

W bardzo wielu przypadkach to pies jest najaktywniejszym i najbardziej energicznym członkiem rodziny. Czworonogi mają niespożyte pokłady energii – zadaniem człowieka jest pomóc im w uporaniu się z jej nadmiarem. Nawet porządne wybieganie w połączeniu z treningiem posłuszeństwa nie sprawdza się w każdym przypadku. Wybawieniem mogą okazać się właśnie zabawki dla psów. Opiekun w większości przypadków będzie zaangażowany w zabawę, ale to pies będzie stroną, która bardziej się przy tym zmęczy. Przejrzyj więc ofertę naszego sklepu i wybierz akcesoria, które umilą życie Twojemu pupilowi!