Legowisko dla psa, mata dla psa, kocyk dla psa

Czy wiesz, że dorosły pies powinien spać od ok. 14 do 16 godzin na dobę, a szczeniak nawet do ok. 20 godzin?  Sen jest bardzo ważny dla zdrowia psa.

Sen psa składa się dwóch faz - fazy REM podczas której pojawiają się u psa marzenia senne, możemy zaobserwować ruchy gałek ocznych, ruchy łap czy usłyszeć wydawane przez psa odgłosy oraz faza NREM, która stanowi 80-90% całego snu podczas której metabolizm zwalnia.

Faza REM pełni istotne funkcje w procesie uczenia się i zapamiętywania oraz regeneracji organizmu psa. Jej zaburzenia mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie czy samopoczucie psa, szczególnie w przypadku psów intensywnie reagujących na bodźce czy psów reaktywnych.

Warto więc zadbać, by nasz pies miał komfortowe warunki, niezbędne do zdrowego snu.

Aby pies mógł wejść w fazę REM musi leżeć wygodnie wyciągnięty na boku  - zbyt małe legowisko może mu to uniemożliwić.

Legowisko psa powinno się znajdować w odpowiednim, stałym miejscu. Najlepsza lokalizacja na legowisko dla psa to spokojne miejsce, ale takie z którego pies będzie mógł obserwować otoczenie.

Jeśli w Twoim domu jest więcej niż jeden pies, to każdy powinien mieć swoje legowisko.

Tak przygotowane posłanie dla psa zaspokaja jego potrzeby co do wypoczynku czy potrzeby bezpieczeństwa.

Przytulne legowisko dla psa

Legowisko dla psa może mieć różne formy:

  • legowisko typu sofa dla psa,
  • kanapa dla psa,
  • poduchy dla psa,
  • mata dla psa,
  • legowisko okrągłe,
  • legowisko klasyczne prostokątne,
  • śpiworek dla psa.

Z pewnością legowisko nie może być za małe.

Wybierając legowisko dla psa warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ono wykonane - najlepsze są materiały antyalergiczne, certyfikowane. Wypełnienie powinno izolować od zimnego i twardego podłoża, a pokrowiec powinien być ściągany, by można go było wyprać. Właśnie takie legowiska znajdziesz na e-mordka.pl!

Do wypoczynku psa przydadzą się także kocyki, budki czy narzuty na kanapy, jeśli nasz pies wypoczywa także na domowych łóżkach czy kanapach.

Na e-mordka.pl znajdziesz legowiska, kocyki stworzone przez miłośników psów. Mamy miękkie kocyki dla psów, przytulne psie legowiska z wysokiej jakości materiałów, z wypełnieniem z kulki poliestrowej lub pianki memory.

Dbamy o jakość i wygodę naszych legowisk dla psa.

Maty samochodowe dla psów – komfort w podróży

Pies, jako członek rodziny, często zabierany jest przez opiekunów na samochodowe wycieczki. Może to być kilkugodzinna wyprawa do pobliskiego lasu, kilkudniowy wyjazd w góry czy dwutygodniowe wakacje za granicą. Bez względu na to, jak długi wyjazd planujesz, wyposaż swoje auto w maty samochodowe dla psów z naszej oferty. Produkty te rozkłada się na tylnej kanapie i mocuje do przednich siedzeń. 

Takie rozwiązanie spełnia kilka funkcji. Z jednej strony przykrycie samochodowych siedzeń sprawia, że nie osiada na nich psia sierść ani piasek, przynoszony z zewnątrz na łapach czworonoga. Dużo ważniejszą funkcją w przypadku mat samochodowych dla psów jest jednak dbanie o bezpieczeństwo zwierząt. Dzięki nim psy w razie nagłego hamowania nie wpadają pomiędzy siedzenia, unikając dzięki temu bolesnych urazów. Matę mimo wszystko warto stosować jednak w połączeniu z psim pasem bezpieczeństwa, który również znajdziesz w naszym sklepie. Kolejna z zalet maty to komfort użytkowania. Pies może się na niej wygodnie położyć, a nawet zasnąć w trakcie jazdy.

W ofercie naszego sklepu znajdują się też maty, których nie mocuje się do przednich siedzeń. Dla niektórych psów może być to bardziej komfortowe rozwiązanie. Warto podkreślić, że zarówno maty z mocowaniem, jak i bez zostały wykonane z trwałego, ale przyjemnego w dotyku materiału, co dodatkowo wpłynie korzystnie na wygodę naszego pupila podczas podróży.

Kocyk dla psa – zbuduj poczucie bezpieczeństwa u czworonoga

Kolejny z produktów, które zasługują na Twoją uwagę, to kocyk dla psa. Warto o nim pomyśleć nawet wówczas, gdy Twój pupil ma już swoje ulubione legowisko. W przypadku częstych wyjazdów łatwiej jest zabrać ze sobą właśnie kocyk, zamiast trudniejszego w transporcie materaca czy poduszki, szczególnie w przypadku, gdy chodzi o wyjazd komunikacją zbiorową, na przykład pociągiem. W takiej sytuacji wystarczy rozłożyć kocyk dla psa na siedzeniu lub podłodze. W ten sposób pokażesz czworonogowi, że dbasz o jego komfort nawet w potencjalnie stresujących sytuacjach.

Zanim wykorzystasz jednak kocyk w podróży, zadbaj o to, by pies przyzwyczaił się do niego w domowym zaciszu. Połóż go na kanapie lub na legowisku, by przeszedł psim zapachem. Dzięki temu zwierzak zrozumie, że kocyk jest jego własnością. 

Kanapa dla psa – bo Twój pupil zasługuje na wszystko, co najlepsze

Wśród naszych propozycji legowisk nie mogło oczywiście zabraknąć kanapy dla psa! Niektórzy uważają, że mebel w całości przeznaczony dla zwierzęcia to przesada. My nie widzimy jednak nic złego w rozpieszczaniu czworonożnych pupili. Na co dzień dają nam one nieskończone dawki miłości, w zamian oczekując jedynie pełnego brzucha, uwagi ze strony człowieka i częstego głaskania. Im również należy się coś od życia!