Miski dla psa

Posiłek to bardzo ważna część dnia dla naszych pupilów. Istotną kwestią jest wybór miski dla psa, bo to od niej zależy między innymi jego komfort w trakcie posiłku, ale i to, ile razy będziemy musieli czyścić miejsce wokół niej. Oferta jest dość duża. Warto rozważyć także dopasowanie miski do wyglądu wnętrza naszego domu, bo przecież będzie ona jednym z elementów naszego otoczenia. Dowiedz się, jaka miska dla psa będzie najlepszym wyborem. 

Miska dla psa – jaką wybrać?

Przy wyborze miski dla psa warto zwrócić uwagę na jej stabilność. Ostatnie co chcemy to, żeby nasz pupil musiał za nią biegać po całej podłodze. On zapewne też nie byłby zadowolony, że jedzenie przed nim ,,ucieka”. Dobrym rozwiązaniem jest miska ceramiczna, która dzięki odpowiedniemu ciężarowi cechuje się wysoką stabilizacją. Pamiętajmy, że miski muszą być dwie – na karmę i na wodę. Ich wielkość dobieramy do rozmiaru zwierzaka. Oczywiście miska powinna zmieniać się na przestrzeni lat psa. Inne naczynie będzie odpowiednie dla szczeniaka, a inne dla dorosłego psa. 
Znaczenie ma także kształt naczynia. Dotyczy to przede wszystkim psów o płaskim pysku lub zwierząt z długimi, kudłatymi uszami. Posiadaczom płaskich pyszczków najlepiej sprawdzą się szerokie pojemniki, ale płytkie, które ułatwią pobieranie pokarmu. Specjalne wąskie pojemniki to idealny wybór na miskę dla psa z długimi uszami. Miska dla psów długouchych powinna mieć także wysokie krawędzie. Dzięki nim ich uszy nie wpadają przy każdym posiłku do wody lub jedzenia.
Ważne jest także dobranie odpowiedniej wysokości ustawienia miski dla naszego pupila. Małe i miniaturowe psy, do których zaliczają się Yorki, Chihuahua i Pomeraniany mogą jeść z miski umiejscowionej na podłodze. Odpowiednie będą dla nich płytkie miski małych rozmiarów. Jeśli chodzi o duże psy to zbyt nisko postawiona miska, może zmusić je do przyjęcia bardzo złej pozycji – musiałyby się mocno pochylić, a nawet zgiąć łapy. Taka pozycja może doprowadzić do problemów z połykaniem i trudnościami w trawieniu pokarmu, a nawet przyczynić się do skrętu żołądka. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla takich ras będą miski na stojakach.

Z czego powinna być wykonana miska dla psa?

Istotne jest, aby wybierając miskę dla pupila nie sugerować się ceną. Plastikowe miski są tanie i występują w różnych kolorach i wzorach, ale nie są trwałe. Łatwo można je zarysować, przez co później utrudnione jest dbanie o ich czystość. Plastikowa miska może także zacząć być wykorzystywana jako szkodliwy gryzak przez psa. Najbardziej praktycznymi miskami są te wykonane ze stali nierdzewnej, na gumowej podstawie, które są dopasowane wielkością do pyska pupila i zapobiegają takim sytuacjom jak rozsypanie się karmy czy rozlanie wody.
Ciekawym pomysłem są także miski dla psów, które spowalniają jedzenie. To specjalne pojemniki z wypustkami, przez które pies wolniej zje posiłek. Jest to pomocny przedmiot przy pupilach, które bardzo szybko pochłaniają jedzenie.   
Wygodnym rozwiązaniem jest składana miska silikonowa, która idealnie sprawdzi się do podróżowania z psem. Tak samo, jak butelka na wodę ze specjalnym podajnikiem.

W ofercie sklepu e-mordka.pl znajdują się miski dla psów wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dostępne są między innymi pojemniki ze stali nierdzewnej czy miski ceramiczne.

Podróżna miska dla psa

Taki rodzaj pojemnika dla psa sprawdzi się w podróży, ale i podczas spacerów z pupilem. Psy dużo szybciej niż ludzie się odwadniają, więc zabieranie ze sobą podróżnej miski dla psa jest istotne. Pozwoli to na uniknięcie odwodnienia czy przegrzania się psa podczas upalnych dni. Dla wszystkich zwolenników podróży ze swoim zwierzakiem zakup podróżnej miski dla psa to konieczność. Na e-mordka.pl znajdziesz lekkie, łatwe w transporcie i wygodne w użytkowaniu miski turystyczne. Podczas dłuższych wycieczek warto zaopatrzyć się w silikonową miskę dla psa – są one lekkie i poręczne. Należą one do tych najczęściej wybieranych. Doskonale sprawdzają się na podróż, są kompaktowe, łatwo je złożyć. Są także trwałe i zajmują niewiele miejsca. Nowoczesnym i praktycznym sposobem są także psie butelki na wodę z poidełkiem. Ułatwiają one przetransportowanie wody dla pupila, ale i wygodne pojenie w każdych, nawet tych najmniej oczekiwanych okolicznościach. Specjalistyczne akcesoria dla psów podczas spacerów to praktyczne rozwiązanie. 

Silikonowa miska dla psa

Silikonowe miski dla psa cechują się prostym mechanizmem i wykonaniem z lekkiego tworzywa. Takie miseczki można złożyć całkowicie na płasko, więc nie zajmują dużo miejsca. Po rozłożeniu miska wraca do swojej standardowej formy i można ją wypełnić wodą z butelki. Kolejną zaletą silikonowych misek dla psa jest ich łatwe czyszczenie. 
Takie miski dostępne są w różnych rozmiarach. Wyposażone są również w karabińczyk, więc łatwo je można przymocować do spodni lub torby. Są one użytecznym i wygodnym rozwiązaniem podczas wyjść z psem.

Psi bufet

Podstawowa miska często jest zastępowana przez psi bufet, czyli zastawę na stojaku. To praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Przy miskach umieszczonych w stojakach nie ma problemu z przesuwaniem się po podłodze, więc nie musimy obawiać się, że przypadkowo wejdziemy w naczynie przesunięte przez psa. Zaletą psiego bufetu jest to, że o wiele łatwiej utrzymać psią miskę oraz jej okolice w czystości. Dodatkowo psi bufet ustawiony cały czas w tym samym miejscu ułatwi pupilowi dojście do niego i nie będzie on musiał już specjalnie węszyć w poszukiwaniu karmy. Psie bufety występują zarówno w klasycznych, jak i prostokątnych kształtach, ale i dostępne są także bardziej zwariowane formy.