Jak wybrać prezent dla kota?

Swoich pupili często traktujemy po prostu jak członków rodziny. Jeżeli zatem obchodzimy urodziny i wręczamy sobie prezenty, to dlaczego nie obdarowywać także swojego psa czy kota? Jak wybrać prezent dla tego ostatniego, ale wcale nie najmniej istotnego obdarowywanego? Obecnie mamy do wyboru ogromny wachlarz akcesoriów praktycznych, jak i zabawek dla kotów w różnym wieku. 

Zanim wybierzesz prezent dla kota zastanów się zatem, czy jest to mały kociak, kot w tzw. sile wieku, czy może zaawansowany już wiekiem, ale nadal kochany, kocur. Ponadto koty znane są z wyjątkowych upodobań oraz bardzo indywidualnego charakteru, niezależnie od wieku w jakim się znajdują. Niemniej – w dobrym sklepie z akcesoriami dla kotów z pewnością znajdziesz właściwy gadżet dla pupila. Z szerokiej oferty zabawek i innych przedmiotów dla kotów atrakcyjnych można wybierać długo, albo od razu zakupić kotu ciekawy zestaw przedmiotów o zróżnicowanym charakterze. 

Kot z zabawką

Prezent dla kota na urodziny albo Święta

Roczny kot to już nie malutkie kocię, ale nadal wesoły, pełen życia młody osobnik. Doświadczeni „kociarze” doskonale wiedzą o tym, że niektóre koty bardzo chętnie bawią się nawet w podeszłym wieku. Zanim Twój kot, bądź też Twoje koty, będą próbowały podkradać kolorowe papierki czy wstążeczki spod choinki, pomyśl o dedykowanych właśnie im prezentach i zabawkach, którymi zajmą się nie tylko od święta. 

Zarówno na kocie urodziny, czy to te pierwsze, czy może kolejne, znajdziesz zabawki dla kota jakie są dostosowane do upodobań bardzo konkretnych osobników. Jednym z najbardziej uniwersalnych i praktycznych kocich prezentów są oczywiście drapaki. Ostrzenie pazurów to wyjątkowa przyjemność dla kotów w każdym wieku. Warto zatem zadbać o to, żeby nie robiły tego o najnowszy zestaw wypoczynkowy w salonie. Drapak jest zatem prezentem, jaki możesz z powodzeniem ofiarować własnemu, jak i czyjemuś kotu. Niezależnie od tego jakiego i z jakiej okazji podarku dla kota szukasz, właśnie drapak nigdy nie będzie stanowił faux pas. 

Jaka zabawka dla małego kota?

O ile są zabawki czy przedmioty uniwersalne, kochane przez wszystkie koty, to na szczególną uwagę zasługują zabawki dedykowane wybitnie małym kociętom. Te ostatnie są naturalnie lubiane również przez koty starsze, jednak to głównie maluchy są ich adresatami na poziomie projektu. Takie zabawki są wyraźnie podobne w swojej formie do zabawek dla niemowląt czy dzieci. Przypominają zwierzęta czy maskotki. Oczywiście są to przedmioty o nieco innej fakturze, jak np. myszka z kolorowego sznurka.

Jakie zabawki dla małego kota wybrać, obok charakterystycznej jako zabawka dla zwierzęcia tego gatunku myszki? Może to być wędka, zakończona wesołym motylkiem albo inną zabawką. Nie jest to gadżet przeznaczony wyłącznie dla kota, ale do zabawy razem z właścicielem bądź z inną osobą. Koty nie tylko w dzieciństwie uwielbiają polować, łapać drobne przedmioty, a kolorowa zabawka na wędce może okazać się wyjątkowo atrakcyjną „zdobyczą”. W ten sposób kocięta ćwiczą swoją łowność również przy użyciu sympatycznych pszczółek i innych kocich maskotek. Dodatkowym rarytasem jest w przypadku tych zabawek kocimiętka, którą zawierają. 

>Mały kot z zabawką

Gdzie kupić zabawkę dla kota?

Takie wyjątkowe zabawki kupisz oczywiście w sklepie dla zwierząt, np. online, na e-mordka.pl. Sklepy dla zwierząt prześcigają się obecnie w oferowaniu coraz bardziej wyszukanych, interesujących przedmiotów służących kotom do zabawy. Oprócz kocich zabawek znajdziesz tam także atrakcyjne legowiska, drapaki, czy też całe zestawy, przy użyciu których koty mogą:

- wspinać się

- chować

- ostrzyć pazury

- itp.

Jeżeli nadal zatem zastanawiasz się,gdzie można kupić zabawki dla kota, to właśnie na e-mordka.pl znajdziesz liczne inspiracje. To sklep oferujący zabawki i kocie akcesoria w wydaniu nowoczesnym, a zarazem solidnym i praktycznym. Niskiej jakości zabawkę pochłonięty „polowaniem” kot może bardzo szybko zniszczyć, dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę zarówno na materiał, jak i jakość wykonania. Oprócz tych o wyraźnych kształtach, koty chętnie sięgną również np. po zabawkę w kształcie poduszeczki z przyszytym do niej futerkowym ogonem. 

Co wziąć pod uwagę wybierając zabawki dla kota?

Naturalnie istotna jest wspomniana już powyżej jakość. Ważne jest także, aby zabawka była dla atrakcyjna dla kotka, nie tylko dla jego właściciela albo innych osób z otoczenia. Dobrej jakości nowoczesne zabawki wypełnione są kocimiętką, posiadają kształt imitujący niewielkie zwierzę, na jakie większość kotów rzeczywiście miałoby ochotę zapolować. Część spośród zabawek ma formę „zwierzyny do złowienia”, jak opisany powyżej owad na „wędce”, trzymanej przez człowieka, inne – pozwalają się bawić kotu samodzielnie. 

Dobry prezent dla kota to zatem także zabawka, która może on sam bawić się w „kotka i myszkę”. Po złowieniu prawdziwej myszy kot zazwyczaj lubi nadal bawić się nią, nawet kiedy nie ma ona już szans uciekać. Najczęściej, o ile nie towarzyszą nam sadystyczne skłonności, wolimy jednak, aby takie aktywności przeprowadzane są przy użyciu syntetycznych wyrobów typu myszka ze sznurka albo szmaciana zabawka z doszytym ogonem. I takich właśnie gadżetów dla domowych kotów można w dobrych sklepach z akcesoriami dla zwierząt znaleźć obecnie mnóstwo. 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię