Szukasz gadżetów do zabawy z psem i zależy Ci przede wszystkim na tym, by były one bezpieczne dla czworonoga i wytrzymałe w starciu z jego zębami? Twojej uwadze polecamy zabawki kong – produkty, które zgodnie rekomendują praktycznie wszyscy właściciele psów. W sklepie e-mordka przygotowaliśmy je dla Ciebie w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź naszą ofertę!

Zabawki kong – jakość i wytrzymałość to kwestie priorytetowe

Te zabawki dla psów to już prawdziwa klasyka! Historia marki kong sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Joe Markham ufundował firmę w wyniku znalezienia sposobu na swojego psa Fritza, który ciągle wszystko niszczył, a najchętniej bawił się kamieniami i patykami, które niszczyły mu zęby. Można zatem powiedzieć, że zabawki kong są odpowiedzią na potrzeby samych psów, czego dowodem jest Fritz, który bardzo chętnie zamienił niebezpieczne patyki i kamienie na te gumowe akcesoria. Mocnymi stronami tych zabawek są przede wszystkim jakość oraz wytrzymałość.

Klasyczny kong dostępny jest w pięciu różnych rozmiarach. Dzięki temu w mig dobierzesz zabawkę spełniającą wymagania Twojego psa. Najmniejszy rozmiar, S, przeznaczony jest dla zwierząt o wadze mniejszej niż 10 kg, a rozmiar pośredni, L, dla psów ważących od 13 do 30 kg. Zabawkami kong w rozmiarze XXL mogą się zatem bawić najwięksi przedstawiciele gatunku, których waga oscyluje w granicach 60-70 kg. Warto zaznaczyć, że widoczne tu akcesoria będą odpowiednie również dla szczeniaków oraz psich seniorów.

Kula na smakołyki kong – sprawdzony sposób na mentalny trening

Kong to coś więcej niż tylko doskonała zabawka do gryzienia. Te unikalne akcesoria łączą trening fizyczny i mentalny, dzięki czemu pies może wyładować swoją energię na dłuższy czas, a nie tylko na chwilę. Kula na smakołyki kong zapewni rozrywkę nawet najbardziej wymagającemu czworonogowi. Wystarczy, że napełnisz ją ulubionymi przysmakami swojego pupila, a następnie położysz przed nim na podłodze. Zadaniem psa będzie toczenie kuli nosem i stopniowe zjadanie wypadających ze środka smakołyków. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku różnego rodzaju psie ciasteczka o odpowiedniej wielkości, a także sucha karma. Oznacza to, że kula na smakołyki kong jest wprost wymarzonym rozwiązaniem dla właścicieli psów, które mają problemy z łapczywym jedzeniem. Problem ten często dotyka przede wszystkim psy przygarnięte z ulicy lub adoptowane ze schroniska. W trudnych warunkach zwierzęta muszą na ogół rywalizować o pokarm, dlatego też zjadają go błyskawicznie, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Jeżeli więc Twój pupil zmaga się z takim problemem, zamiast podawać mu posiłki w misce, spróbuj napełnić karmą kulę na smakołyki kong. Dzięki niej zwierzak zrozumie, że nie musi się już spieszyć z jedzeniem i z czasem zwolni tempo nawet w przypadku dań serwowanych w standardowej misce.

Zabawka na smakołyki kong w kształcie kości

Równie udanym pomysłem będzie zakup kości kong, do której także możesz włożyć smakołyki psa. Alternatywnym rozwiązaniem będzie napełnienie jej mokrą karmą w formie musu czy pasztetu. W takim przypadku opróżnienie kości zajmie psu jeszcze więcej czasu. Warto przy okazji dodać, że zabawka na smakołyki kong w kształcie kości, oprócz zaspokajania apetytu i zapewnienia możliwości do wyładowania energii i pozbycia się nadmiaru emocji, dba również o psie zęby, pomagając w ich czyszczeniu.

Zabawki kong extreme – dla psów o niezwykle mocnych zębach

W Twoim domu mieszka pies, który zniszczył absolutnie wszystkie zabawki, które od Ciebie dostał? Zanim zupełnie poddasz się w tej nierównej walce z mocnym zgryzem i porzucisz poszukiwania, daj szansę zabawkom kong z serii extreme. To niezniszczalne akcesoria, które stworzone zostały właśnie z myślą o psach, które mają tak duże pokłady siły, że w mig niszczą standardowe akcesoria.

Kong extreme flyer – zabawki kong do treningów na zewnątrz 

Kong stworzył psie gadżety nie tylko do zabawy w domu. Producent doskonale wie, że ogromna liczba zwierzaków uwielbia bawić się w ogrodzie lub w pobliskim parku. Jeżeli również Twój pies chętnie aportuje na zewnątrz, zamów zabawki kong przeznaczone do tego typu aktywności. Doskonałym pomysłem okaże się na przykład flyer, czyli gumowa wersja popularnego frisbee.