Luksusowy hotel zaprasza zwierzęta ze schroniska na pobyt z opcją adopcji!

 - niczym w "ślubie od pierwszego wejrzenia" - są specjaliści, spragnieni miłości uczestnicy i czas próby wspólnego życia, a jak zaiskrzy to wspólna świetlana przyszłość...

Wiele opuszczonych, samotnych zwierząt trafia do schroniska, gdzie czeka na znalezienie opiekuna i  gdzie nie sposób przekazać zwierzętom poczucia prawdziwego domu – jak wiadomo luksusowych warunków tam niema, jest za to wiele zwierząt, wiele potrzeb i ogrom obowiązków.

Na szczęście są wspaniali wolontariusze, są także tzw. domy tymczasowe, czyli prywatne domy / mieszkania, gdzie psy i/lub koty uczą się życia z człowiekiem, rodziną, jednocześnie przez ten czas aktywnie szukany jest dla nich dom stały i stały opiekun.

A co jakby pójść o krok dalej….

Taki krok zrobił pewien hotel w Mississippi, który znalazł idealny sposób na rozgrzanie spragnionych towarzystwa serc swoich gości, którzy podróżując czują się samotni, tak bardzo, że nawet telewizor i mini-bar nie są w stanie wypełnić tej pustki samotności.

Hotel wpadł na pomysł spędzania czasu przez zwierzęta ze schroniska z gościem, który być może, zostanie przyszłym-stałym opiekunem zwierzaka - a więc to taki luksusowy dom tymczasowy z obsługą i wygodami oraz prawdopodobnie nowym opiekunem!

Jak to się odbywa?

Goście przyjeżdżający do hotelu na dłuższy czas, mogą w recepcji zdecydować, czy chcą spędzić czas z czworonożnym towarzyszem, czy nie.
Następnie psiaki ze schroniska dołączają do swoich tymczasowych towarzyszy, gdzie otrzymują miłość i rozpieszczanie. Podczas pobytu w hotelu, i psy i goście wiele się uczą, dostrzegają, jak to jest być razem, poznają jakie są zasady i obowiązki, a także uczą się, jak nawiązywać kontakty, relacje, spacerować, itd.

Jeśli gość i pies w czasie spędzonym razem nawiążą więź i agencja adopcyjna pobłogosławi ten związek, to organizowana jest adopcja i gość nie wraca do domu sam :)
Oczywiście cały ten proces jest profesjonalnie przygotowany, pod okiem doświadczonych pracowników organizacji adopcyjnej, a goście otrzymują wskazówki i wsparcie merytoryczne przed spotkaniem ze zwierzakiem i w trakcie ich pobytu.

Warto bo...

Dzięki tej metodzie ponad 33 psy znalazły już swoich nowych kochających właścicieli, co jest wspaniałe. Dodatkowo każdy zaadoptowany piesek, to też zwolnienie miejsca w schronisku, które może przyjąć kolejnego potrzebującego zwierzaka.


źródło: https://bit.ly/3fXT5WH
photo: Ebárvaház a gazdátlanokért


 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię