Akcesoria i artykuły dla kotów

Kot to wspaniały towarzysz i wierny przyjaciel człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że zwierzę wymaga czułej opieki właściciela. Posiadanie pupila wiąże się też z pewnymi obowiązkami, na przykład regularnymi wizytami u weterynarza. By stanąć na wysokości zadania jako właściciel – warto pochylić się nad podstawowymi potrzebami zwierzęcia. Łatwiej wtedy wybrać i wyposażyć mieszkanie w niezbędne akcesoria dla kota.

Choć wiele osób uważa, że koty chadzają własnymi ścieżkami, tak naprawdę łakną one stabilizacji. Mimo że często znikają, oswojone i kochane – zawsze wracają do domu. Kocie akcesoria zapewniające zwierzętom komfort i poczucie bezpieczeństwa to między innymi specjalne legowiska, w których te mogą spać i odpoczywać. Wydzielone miejsce relaksu dla kota sprzyja również utrzymaniu czystości w mieszkaniu. Zwierzę, które sypia w łóżku właściciela, na fotelach czy kanapach – wszędzie pozostawia po sobie sierść, którą później trzeba usuwać.

Poza legowiskiem istotną rolę odgrywają też naczynia, z których pupil je i pije. Jak wszystkie inne czworonogi, koty przyzwyczajają się do specjalnie wydzielonego miejsca serwowania im posiłków. Warto zresztą podkreślić, że artykuły dla kotów w postaci misek lub stojaków na miski to najczęściej kupowane dodatki. Pozostając nadal w temacie podstawowych rzeczy dla kotów, nie sposób nie wymienić wyposażenia w postaci kuwet. Nauczony pewnej rutyny i właściwego zachowania zwierzak, idąc za potrzebą, korzysta wyłącznie z wydzielonego do tego miejsca.

Podsumowując – podstawowe akcesoria dla kotów, czyli własne legowisko, miska na wodę i karmę oraz przynajmniej jedna kuweta, to absolutny must have. Wymienione artykuły stanowią niezbędne wyposażenie domu, w którym mieszka kot. Na nich jednak lista przydatnych, a czasem i ciekawych rzeczy dla kotów, które właściciel powinien mu zapewnić się nie kończy.

Akcesoria i rzeczy dla kota w sklepie e-mordka.pl

Jako sklep specjalizujący się w tematyce zwierząt, rozwoju czworonogów, potrzeb i ogólnego dobrostanu, możemy śmiało powiedzieć, że kocie wymagania znamy na wylot. Akcesoria dla kota, które proponujemy to wymienione powyżej artykuły podstawowe, na co dzień niezbędne oraz dodatki ułatwiające opiekę nad czworonogiem.

Co w zakresie tych drugich oferujemy? Między innymi odpowiednie akcesoria dla kotów zapewniające stymulację w formie zabawy, dzięki której zwierzaki mogą spożytkować energię. W ciągu doby koty wiele godzin przeznaczają na sen. Pozostały czas spędzają jednak aktywnie. Mówi się nawet, że zabawa jest jedną z podstawowych potrzeb behawioralnych kotów. Zaspokajają dzięki niej swój wrodzony, łowiecki instynkt i rozładowują stres. 

Kolejnym, pierwotnym, choć dla wielu osób dość męczącym zachowaniem kota jest drapanie każdej nadającej się do tego powierzchni. Co zrobić, by oduczyć zwierzaka niszczenia mebli? Na pewno warto zainwestować w akcesoria dla kotka w formie specjalnych drapaków. Kotowate drapiąc, próbują oznaczyć swoje terytorium i pozbyć się łuski, która hamuje wzrost ich pazurków. Nic ich przed tą czynnością nie powstrzyma. Warto więc już młode zwierzę uczyć tego, gdzie i w jakich okolicznościach może ostrzyć swoje pazurki. 

A jak to zrobić? Jak nauczyć kota korzystać z drapaka? Jest kilka praktycznych porad, z których warto w tej kwestii skorzystać. Rzeczy dla kota w formie drapaków najlepiej stawiać w strategicznych miejscach. Według kotowatych są to granice konkretnych pomieszczeń, wejścia lub wyjścia albo istotne skrzyżowania komunikacyjne ludzi i zwierząt, czyli na przykład korytarze. Jeśli mimo prawidłowej lokalizacji drapaka, kot nie chce z niego korzystać, warto wysmarować jego powierzchnię wyciągiem z kocimiętki. Dodatkową zachętą może być zabawka lub jedzenie umieszczone na drapaku.

Tanie akcesoria dla kota

Warto pamiętać o tym, że akcesoria dla kota wcale nie muszą być drogie i wyszukane, by zadowoliły zwierzaka. „Czasoumilacz”, zabawka w niskiej cenie czasem sprawia zwierzęciu więcej przyjemności niż drogie gadżety. Chodzi raczej o pomysłowość i funkcjonalność rzeczy dla kota. 

Dodatki dla kota, które proponujemy w naszym sklepie są nie tylko przystępne cenowo, ale też stworzone w taki sposób, by zaspokajały różne potrzeby zwierzaka. Przykładem niech będą specjalne drapaki w formie domków lub bujaków, które dają zwierzakowi wiele możliwości jednocześnie. Antystresowa mata do lizania uspokaja, redukuje stres i służy jako powierzchnia, z której można jeść. Rzeczy dla kotów, które pełnią kilka funkcji jednocześnie są ekonomicznym i praktycznym wyborem.

Akcesoria dla kota w dobrej cenie

Tanie akcesoria dla kota, które oferujemy to między innymi wędki czy zabawki do tropienia i chwytania upatrzonej zdobyczy. Dodatki dla kota w kształcie myszy czy imitujące zwierzęce ogony gadżety dostępne są w cenach od 20 do 40 kilku złotych.

Artykuły dla kota, a raczej dodatki ułatwiające opiekę nad nim to między innymi specjalne smycze. Dostępne w różnych rozmiarach i kolorach ułatwiają właścicielowi spacery ze zwierzakiem. Co szczególnie istotne, akcesoria dla kotów, tanio kupić można nie tylko w promocji, ale i w standardowej ofercie naszego sklepu.