legowiska, maty, kocyki, domki

Legowisko dla psa, mata dla psa, kocyk dla psa

Czy wiesz, że dorosły pies powinien spać od ok. 14 do 16 godzin na dobę, a szczeniak nawet do ok. 20 godzin?  Sen jest bardzo ważny dla zdrowia psa.

Sen psa składa się dwóch faz - fazy REM podczas której pojawiają się u psa marzenia senne, możemy zaobserwować ruchy gałek ocznych, ruchy łap czy usłyszeć wydawane przez psa odgłosy oraz faza NREM, która stanowi 80-90% całego snu podczas której metabolizm zwalnia.

Faza REM pełni istotne funkcje w procesie uczenia się i zapamiętywania oraz regeneracji organizmu psa. Jej zaburzenia mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie czy samopoczucie psa, szczególnie w przypadku psów intensywnie reagujących na bodźce czy psów reaktywnych.

Warto więc zadbać, by nasz pies miał komfortowe warunki, niezbędne do zdrowego snu.

Aby pies mógł wejść w fazę REM musi leżeć wygodnie wyciągnięty na boku  - zbyt małe legowisko może mu to uniemożliwić.

Legowisko psa powinno się znajdować w odpowiednim, stałym miejscu. Najlepsza lokalizacja na legowisko dla psa to spokojne miejsce, ale takie z którego pies będzie mógł obserwować otoczenie.

Jeśli w Twoim domu jest więcej niż jeden pies, to każdy powinien mieć swoje legowisko.

Tak przygotowane posłanie dla psa zaspokaja jego potrzeby co do wypoczynku czy potrzeby bezpieczeństwa.

Przytulne legowisko dla psa

Legowisko dla psa może mieć różne formy:

  • legowisko typu sofa dla psa,
  • kanapa dla psa,
  • poduchy dla psa,
  • mata dla psa,
  • legowisko okrągłe,
  • legowisko klasyczne prostokątne,
  • śpiworek dla psa.

Z pewnością legowisko nie może być za małe.

Wybierając legowisko dla psa warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ono wykonane - najlepsze są materiały antyalergiczne, certyfikowane. Wypełnienie powinno izolować od zimnego i twardego podłoża, a pokrowiec powinien być ściągany, by można go było wyprać. Właśnie takie legowiska znajdziesz na e-mordka.pl!

Do wypoczynku psa przydadzą się także kocyki, budki czy narzuty na kanapy, jeśli nasz pies wypoczywa także na domowych łóżkach czy kanapach.

Na e-mordka.pl znajdziesz legowiska, kocyki stworzone przez miłośników psów. Mamy miękkie kocyki dla psów, przytulne psie legowiska z wysokiej jakości materiałów, z wypełnieniem z kulki poliestrowej lub pianki memory.

Dbamy o jakość i wygodę naszych legowisk dla psa.