Szkolenie psa, Nauka posłuszeństwa, Nauka chodzenia na luźnej smyczy

Psy komunikują się inaczej niż my, ludzie. Psy wiele komunikatów przekazują sobie poprzez mowę ciała i zapach. Musimy więc nauczyć psa komunikacji z nami, czyli komunikacji werbalnej z człowiekiem.

Szkolenie psa pozwala nam komunikować się z psem wg. jasnych zasad. I tu tak naprawdę uczmy się i my i pies, a akcesoria szkoleniowe nam tylko pomagają. 

Szkolenie psa jest ważne, bo aby wymagać od psa pewnych zachowań musimy go po prostu ich nauczyć. Pies musi się dowiedzieć czego od niego oczekujemy i jak ma się zachować w danej sytuacji. Warto, aby nasz pupil znał podstawowe komendy, nie ciągnął na spacerach czy przychodził na zawołanie.

Wiele niepożądanych zachowań wynika z faktu, że pies nie wie jak zachować się w określonych sytuacjach lub nie wie czego od niego wymagamy - nie dowie się tego w inny sposób niż poprzez szkolenie.

Szkolenie możemy przeprowadzić samodzielnie, samodzielnie możemy nauczyć psa podstawowych komend. Możemy też zapisać się na kurs psiego posłuszeństwa i uczyć psa pod okiem psiego trenera, który sprawdzi czy nie popełniamy jakiś błędów szkoleniowych, które skoryguje i pomoże nam rozwiązać ew. problemy.

Niezależnie do tego czy szkolisz psa samodzielnie, czy pod okiem psiego trenera będziesz potrzebować kilku akcesoriów:

Do szkolenia psa przydadzą się:

  • obroża,
  • klasyczna krótka smycz miejska, bezpieczna dla dłoni,
  • długa smycz / linka treningowa,
  • aport w postaci szarpaka lub piłki na sznurku,
  • saszetka lub nerka na smakołyki,

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędna akcesoria, które pomocą Ci w treningu i szkoleniu Twojego psa.

Jeśli postawisz na bardziej zaawansowany trening, np. obrony lub tropienia, to przydadzą Ci się także:

  • szelki dla psa,
  • długa smycz bezpieczna dla dłoni.

Szkolenie to nie tylko nauka posłuszeństwa, zasad komunikacji z psem, ale też świetna zabawa i budowanie relacji z psem, która będzie procentować.

Psy uczą się przez całe życie i nigdy nie jest za późno na szkolenie. Młode psy będą uczyły się chętniej i szybciej załapią zasady i komendy, ale nie oznacza to, że starszych psów już niczego nie nauczymy.